Milknatur®

Co to je potravina bez GMO?


Geneticky Modifikované Organismy - GMO

se nachází v Geneticky Modifikovaných potravinách nebo krmivech. Jedná se vlastně o cíleně upravenou DNA šroubovici rostlin či živočichů. Uvádění GMO pro použití v potravinách a krmivech na trh EU podléhá velmi přísné regulaci, nicméně vše se nedá uchránit a mnozí prvovýrobci, zpracovatelé a výrobci potravin si cestu najdou.

Mléko a výrobky z Farmy Milknatur jsou bez GMO

Farma Milknatur je nejen na Plzeňsku jediným producentem mléka, mléčných výrobků a od října i telecího masa a výrobků z něj, který je bez GMO. To znamená, že skot je na naší farmě krmen striktně přírodními, geneticky neupravenými plodinami a krmivy. Produkty z něj nejsou pak nijak dál geneticky upravovány.

 

Náš zákazník si u nás může být jistý, že nakupuje zdravou prvopotravinu a výrobky z ní, které jsou šetrně ošetřené a upravené. Jsou lidskému tělu přirozené a na jejich trávení je svým vývojem člověk přirozeně připraven. Překvapivé pro někoho může být dokonce i to, že tzv. homogenizované mléko neumí lidské tělo správně rozložit a strávit, jak dokázalo mnoho studií na významných univerzitách ve světě. To jsou všechno věci, které se ke spotřebiteli jen těžkou dostanou.

Avšak spotřebitelé, kteří se aktivně zabývají zdravým životním stylem, nebo ti, kteří se snaží sobě i svým blízkým podávat zdravou a dobře stravitelnou potravinu, mnoho z tohoto vědí. Naše produkty bez GMO, tedy mléko a mléčné výrobky z něj (v budoucnu i telecí maso), si mohou nakoupit nejen přímo na naší farmě v Líních u Plzně, ale i v síti 66 prodejen Penny Marketu nejen Plzeňského kraje, v 7 prodejnách Billa na Plzeňsku, v Globusu v Plzni i na Zličíně, v Makru na Borech, v Kauflandech v Plzni i Rokycanech, ve vybraných prodejnách COOP–Jednota (záleží na vedoucí prodejny, zda si objedná) a v dalších menších prodejnách a v síti mlékomatů.

 

Farma Milknatur také dodává mléko bez GMO do Fakultní nemocnice v Plzni a do vybraných mateřských i základních škol na Plzeňsku, kterým není jedno, jak se jejich děti a žáci stravují.